دنیای معدن: بهای فلز مس به زیر ۸۰۰۰ دلار در هر تن سقوط کرد و به پایین ترین حد خود از اوایل سال ۲۰۲۱ رسید زیرا تشدید نگرانی ها در مورد کندی اقتصاد جهانی باعث افت بازارهای فلزات صنعتی شده است.

 

به گزارش دنیای معدن، این فلز که به طور گسترده به عنوان اقتصادی ترین فلز جهانی در نظر گرفته می شود، در بورس فلزات لندن با ۳.۵ درصد کاهش به ۷۹۷۰ دلار و ۵۰ سنت در هر تن رسید که پس از بدترین سه ماهه خود از زمان شروع همه گیری، ضرر را افزایش داد. به نظر می رسد سرمایه گذاران به طور فزاینده ای متقاعد شده اند که در بحبوحه سیاست های پولی سختگیرانه و بحران انرژی با محوریت اروپا، رشد اقتصادی کاهش می یابد.

تحلیلگران اظهار کردند نگرانی های فزاینده ای در مورد تقاضای جهانی وجود دارد. بر اساس سناریوی فرود سخت برای اقتصادهای آمریکا و اروپا، در حالی که بهبود ضعیف در چین قادر به جبران کاهش تقاضای جهانی نیست، بازار مس در دو سال آینده با حدود ۱۰ درصد مازاد عرضه کل مواجه خواهد شد.

آلومینیوم و روی نیز زیان های خود را افزایش دادند و پس از آنکه شاخص شش فلز پایه بورس فلزات لندن، شدیدترین رکود سه ماهه خود را از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۸ تجربه کرد، نیمه دوم را با وضعیت رکود آغاز کردند. این یک تغییر سریع نسبت به شرایط اوایل سال است؛ زمانی که ترکیبی از تقاضای رونق، مشکلات لجستیکی و قطع تولید باعث افزایش قیمت فلزات از جمله مس و نیکل شد.

قیمت مس در آخرین اعلام به ۷۹۸۱ دلار و ۵۰ سنت در هر تن رسید. آلومینیوم ۲.۴ درصد کاهش و نیکل ۵.۴ درصد کاهش داشت. سنگ آهن نیز در سنگاپور سقوط کرد زیرا نگرانی ها مبنی بر اینکه دولت چین در زمان تقاضای ضعیف و افزایش ذخایر، محدودیت تولید فولاد را اجباری خواهد کرد، افزایش یافت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، نقاط روشنی برای فلزات وجود دارد زیرا تقاضای چین به تدریج از قرنطینه های کووید بهبود می یابد و دولت محرک هایی از جمله پول نقد بیشتر برای هزینه های زیرساختی را افزایش می دهد. رکود بازار املاک کشور در ماه ژوئن کاهش یافت و فعالیت های صنعتی نیز قوی تر از حد انتظار بازگشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید