دنیای معدن- کالانیش: تمایلات برگرفته از تقاضا هفته گذشته افزایش یافت و قیمت ورق گرم چین را در بازارهای داخلی و صادراتی در میان افزایش قیمت در خارج از این کشور، بالا برد.

به گزارش دنیای معدن، خروج و عقب نشینی عرضه به اروپا از کارخانه‌های روسی مانند Severstal و انحراف آن به بازارهای آسیایی، باعث شده است که صادرکنندگان چینی به فرصت‌هایی برای رسیدن به اروپا نگاه کنند.

در بعدازظهر جمعه در شانگهای ورق گرم گرید Q235 در حدود 5200 تا 5220 یوان در هر تن معادل 823 تا 826 دلار معامله شد که رشد هفتگی 310 یوانی داشته است.

در همین حال، در بورس آتی شانگهای، قرارداد ماه می 2022 برای HRC نسبت به روز پنجشنبه 39 یوان در هر تن کاهش داشت اما 414 یوان در هر تن افزایش هفتگی را شاهد بود و به 5210 یوان در هر تن رسید، که بالاترین سطح از پایان اکتبر سال گذشته به شمار می رود.

گسترش صنایع تولیدی و سیاست‌های حمایتی مداوم چین باعث بهبود سریع تقاضای ورق گرم داخلی شده است. افزایش قیمت های بین المللی HRC همچنین منابع مالی داخلی را به سمت ورق گرم سوق داده زیرا وضعیت میلگرد نسبتا ضعیف بوده است.

قیمت های صادراتی چین نیز برای همگامی با توسعه و تحولات جهانی به سرعت افزایش یافت. رقابتی ترین قیمت های پیشنهادی محموله ماه می ورق گرم گرید SAE 1006 در روز جمعه به 900 تا 910 دلار در هر تن CFR ویتنام جهش کرد که 30 دلار در هر تن بیشتر از یک هفته قبل بود.

یک تاجر خوش بین چینی در روز چهارشنبه گفت: هیچ صادرکننده ای قیمت های پیشنهادی کمتر از 900 دلار در هر تن را در این هفته ارائه نمی دهد.

در هفته منتهی به 25 فوریه، بیش از 100,000 تن ورق گرم گریدSAE 1006 با ضخامت بالای 2 میلی‌متر توسط چندین فولادساز چینی به قیمت 870 تا 880 دلار در هر تن ویتنام فروخته شد، اما سه تاجر چینی در روز جمعه اظهار داشتند: چین در حال حاضر در این سطح نمی‌فروشد.

کالانیش ورق گرم گرید SAE 1006 با ضخامت 2 میلی متر را در 4 مارس 845 تا 850 دلار در هر تن فوب چین اعلام کرده که 32.5 یوان در هر تن افزایش هفتگی داشته است.

صادرکنندگان چینی اکنون مشتاقانه منتظر فرصت های اروپایی هستند زیرا Severstal تصمیم گرفته است تا مشتریان آسیایی را پس از تحریم های اعمال شده در اروپا هدف قرار دهند.

بله، شانس بزرگ!

یک منبع در یک فولادساز بزرگ چینی وقتی در مورد احتمالات فروش ورق گرم به اروپا پرسیده شد به کالانیش گفت: بله شانس بزرگی است.

فروشندگان هندی و ترکیه ای به تنهایی ممکن است نتوانند حجم ماهیانه 170,000 تنی را که قبلاً توسط روسیه عرضه شده بود، جایگزین کنند.

از سال 2017، بر خلاف سایر کارخانه‌های چینی، بر روی چندین فولادساز بزرگ مانند HBIS و Angang و Magang و Baowu Wugang تعرفه های آنتی دامپینگ 10.3 تا 31.3 درصد برای ورق گرم تحمیل شد. با این حال، این موضوع می تواند همچنان باعث برتری قیمت HRC چین نسبت به مناطقی مانند هند و ژاپن شود.جعفری طهرانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *