دنیای معدن-معاون تکنولوژی فولاد مبارکه گفت: این شرکت از بدو تأسیس، در مسیر تعالی قرار داشته و همواره برنامه‌ریزی‌های زیادی برای رسیدن به جایگاهی متعالی در دستور کار خود قرار داده است. بدون شک در این مسیر، ممیزان داخلی هستند که تداوم موفقیت‌های شرکت را رقم می‌زنند.

به گزارش دنیای معدن، محمد ناظمی هرندی، معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه، در اختتامیه گردهمایی سه‌روزه ممیزان داخلی این شرکت اظهار کرد: یکی از اقدامات موردنیاز برای رسیدن به تعالی در سازمان‌هایی نظیر فولاد مبارکه ممیزی در امور مختلف سازمان است که این موضوع اهمیت کار ممیزان داخلی را نشان می‌دهد. ممیزان داخلی باید مأموریت‌های سازمانی خود را به‌خوبی انجام دهند، چراکه تولید محصولات باکیفیت و بسیاری از موضوعاتی از این قبیل، در بیشتر اوقات، با دقت به نکاتی ساده حاصل می‌شود و در صورت رعایت نکردن همین نکات ساده، گاهی خسارت‌های سنگینی برای سازمان به وجود می‌آید.

نظارت، یکی از مهم‌ترین ارکان مدیریت در سازمان‌هاست

مهدی کفایت، معاون سرمایه‌های انسانی و سازماندهی شرکت فولاد مبارکه نیز در اختتامیه گردهمایی ممیزان داخلی این شرکت با بیان اهمیت کار ممیزان داخلی اظهار کرد: یکی از کارهایی که می‌تواند در مدیریت سازمان‌ها و رسیدن به اهداف سازمانی و تحقق آن‌ها مؤثر باشد، نظارت است. نظارت علاوه‌بر صنعت، در همه شئون زندگی کاربرد دارد و یکی از ضروریات موردنیاز انسان است. این موضوع به حدی مهم است که حتی موضوع نظارت در آیات قرآن و روایات اهل‌بیت (علیهم‌السلام) نیز مورد تأکید قرار گرفته است.

وی افزود: نظارت در سازمان که کار اصلی ممیزان برای سنجش میزان رسیدن به اهداف سازمانی است یکی از انواع نظارت‌هایی است که خداوند در دستورات دین اسلام، به آن تأکید فرموده است. به همین خاطر اگر ناظران در سازمان به‌درستی مأموریت‌های محوله را انجام دهند، سعادت سازمان محقق می‌شود.

ممیزی سازمان با استفاده از ۸۳ نفر از ممیزان داخلی

علی کیانی رئیس سیستم‌های مدیریت کیفیت و سرآمدی شرکت فولاد مبارکه در اختتامیه گردهمایی ممیزان داخلی این شرکت با ارائه گزارشی از اقدامات برنامه‌ریزی‌شده در زمینه ممیزی داخلی اظهار کرد: قرار است برنامه ممیزی داخلی شرکت فولاد مبارکه از ۸ تا ۲۹ مردادماه با ۱۶۸ نفر روز و با استفاده از ۸۳ نفر متشکل از سرممیزان و ممیزان داخلی، در سطح شرکت انجام شود.

وی با بیان استانداردهای مدیریتی محدوده ممیزی افزود: استانداردهایی نظیر ایزو ۹۰۰۱، ۱۴۰۰۱، ۴۵۰۰۱،۵۰۰۱، ۱۰۰۰۲،۱۰۰۰۴، ۱۰۰۱۵، ۳۰۴۰۱ و ۳۱۰۰۰ در دستور کار ممیزان قرار گرفته است.

در این گردهمایی، پنلی تخصصی با موضوع بررسی نکات مهم در ممیزی داخلی با ارائه جمعی از معاونین و مدیران شرکت فولاد مبارکه برگزار شد. همچنین در حاشیه اختتامیه این گردهمایی سه‌روزه از سه نفر از ممیزین فعال در این گردهمایی تجلیل به عمل آمد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *